Ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy

Rozwój malucha stanowi dla niejednego kochającego rodzica zagadnienie niezwykle ważne. W okresie wzrastania młodociani ludzie uczą się prędzej niżeli kiedykolwiek, bardzo warto więc to wykorzystać. Wbrew temu, co powiadają normy tzw. standardowej pedagogiki – niedużo uzyskamy zmuszając dziecko do nauki tak, żeby spełnić nasze własne ambicje.

To zgodność z rzeczywistością, iż być może uda nam się przeforsować opanowanie przez nie jednej czy też drugiej profesji, jednakże jeżeli ten rezultat okaże się dla niego nieprzyjemny, jest ewentualność, iż w późniejszych latach będzie stronić użytkowania takiej umiejętności jak ognia. Jednym ze możności użytkowania na rozwinięcie talentów młodego człowieka są poprawne prezenty na Dzień Dziecka, Boże Narodzenie czy urodziny.

Jeśli na przykład spostrzegamy, że malec preferuje spędzać czas przed komputerem – możemy sprezentować mu zestaw gier logicznych. Produkty tego modelu są tak zaprojektowane, aby wciągnąć dziecko stymulując równocześnie rozwój jego umiejętności analitycznych, kreatywności i spostrzegawczości. W ten sposób nie tylko zapewnimy mu rozrywkę, jednakże możemy również mieć pewność, iż pomogliśmy mu się rozwijać. Należy jednakże nie zapomnieć, ażeby spędzanie czasu przed kompem nie było jedyną odmianą aktywności pociechy, ale żeby starać się też rozbudzić inne jego zainteresowania.

Rozsądnie jest na przykład łazić z nim po lesie opowiadając o świecie przyrody, oprowadzać po mieście pozwalając mu odkrywać jego historię albo podrzucać komiksy czy może książki. Jeśli uda nam się rozbudzić w dziecku ciekawość rzeczywistości, możemy mieć pewność, że w późniejszych latach samo zadba o przyniesienie sobie wystarczającej liczby bodźców rozwojowych.Powiązane słowa: