Co mówi zegarek o człowieku?

Zegarek sygnalizuje zaskakująco wiele o konkretnym właścicielu - często jeden rzut oka na zegarek pozwala ocenić czy też dany mężczyzna jest egoistą, pracoholikiem, czy też chłopcem. Kompletny brak zegarka także o czymś świadczy. Zegarek to niezwykle ważny element ubioru mężczyzny.

Często, jest pierwszą rzeczą, po którą sięgamy po przebudzeniu i ostatnią, którą ściągamy przed snem. Nosimy go zawsze i dosłownie wszędzie, przeto mówić, iż dla mężczyzny pełni on opcję reprezentacyjną, jest to mało - bo tak naprawdę, zegarek oznacza całą osobę. Zegarek pokazuje rozmówcy m.in. to kim jesteśmy, jakie są nasze życiowe priorytety oraz jaki posiadamy charakter. Z kolei w świecie biznesu bywa, że jedno spojrzenie na zegarek partnera handlowego informuje nas o tym, czy umowa dojdzie do skutku, czy też nie. Stąd, w praktyce zegarek może okazać się nie tylko zmyślną ozdóbką, lecz również kluczową inwestycją.

Naturalnie to wcale nie oznacza, iż wszyscy przedstawiciele płci męskiej mają obowiązek się teraz udać do banku, aby wziąć kredyt pod zastaw hipoteki na zakup nowiutkiego zegarka. Chociaż nie moglibyśmy zaprzeczyć, iż zegarek pełni funkcję miernika statusu publicznego a także majątkowego. Jednakże w praktyce, chyba każdy kupuje to, na co go stać, selekcjonując najciekawsze wzory z konkretnej półki cenowej.

Na rynku nie brakuje przecież różnych modeli zegarków - ale co każdy z nich mówi o facecie? zegarek na łańcuszku może świadczyć o tym, iż mężczyzna jest człowiekiem melancholijnym i wrażliwym. Jednakże też takim, jaki preferuje sobie indywidualność i lubi wyróżniać się w tłumie. Lecz w tym przypadku liczy się przede wszystkim własna świadomość. Zaleca się zapamiętać, że tak jak dobrze wybrany zegarek jest w stanie mężczyznę uratować z niejednej opresji, tak jego zdziecinniały właściciel, może łatwo zatrzeć pozytywne 1-wsze wrażenie.

Komentarze:

Lena
Witajcie, jutro idę się 1-wszy dzień do nowiuteńkiej pracy - praca w biurze i wyprawy za granicę. Nabyłem już stylowy garnitur, kilkanaście koszul i krawatów. Dostałem od swojej żony Zegarek kwarcowy - wydaje wam się że mam możliwość rzeczony nosić czy rozsądniej wyglądałby elektryczny?Powiązane słowa: