Jak stworzyć kolekcję win?

Kolekcjonowanie win to ekskluzywna i droga pasja. Lecz osobista piwniczka wypełniona rzadkimi oraz luksusowymi winami dostarcza ogrom satysfakcji i budzi podziw pośród znajomych.

Jesteśmy w stanie spotkać się z niejednymi mitami dotyczącymi gromadzenia win dla przykładu: jest tylko dla niebywale bogatych ludzi; lista win powinna zawierać same rzadkie roczniki. Nie potrzebujemy także obszernej powierzchni do składowania win. Kolekcjonowanie wina zielona góra jest mieszanką radości i emocji, które śpiesznie potrafią wymknąć się spod kontroli. By wystrzegać się polowania na poważne wina nie pamiętając o wartościach, należy zdecydować na ile potrafisz sobie pozwolić i trzymaj się tego. Kwotę jaką wydamy na wino, najczęściej musimy traktować jednostkowo.

Nie należy wierzyć poradnikom, według których butelka niespełna kosztuje ono 60 zł i tym podobnych. Mamy już określone całkowite wydatki, aktualnie trzeba określić sposób oraz miejsce spożytkowania budżetu. Może on odzwierciedlać nasz winny gust: jeśli przyjąć, że otwieramy butelkę wina i codziennie rozlewamy ją do sześciu kieliszków, łatwiej jest określić, ile wina około potrzebne będzie nam w tygodniu. Idealna kolekcja win powinna zawierać przekrój win, to oznacza takich, jakie leżakują na przykład 5, 10 lat i więcej a także takie, jakie są wytworzone do picia w ciągu roku.

Dużo ludzi myśli, że dla początkującego kolekcjonera sprawy przechowywania wina są niepotrzebnym zawracaniem głowy. Gromadzenie wina może być proste a także bezproblemowe, jeśli mamy zamiar wypić nasze wino w przeciągu sześciu miesięcy. Wino, tak jak i każdy towar żywnościowy, jest czułe na środowisko, jednakże alkohol w nim zawarty działa jak środek konserwujący. Dobrze jest unikać kontaktu wina z ciepłą temperaturą.Powiązane słowa: