Jaką muzykę wybrać na weselę

DJ kojarzy się nam z dyskoteką, natomiast imprezy rodzinne to zapewne nie dyskoteki. Poza tym DJ w klubie, dyskotece jest za sprzętem i bardzo rzadko korzysta z mikrofonu.

Scenariuszy ślubu może być oczywiście sporo, np. można postawić na rozrywkę w nowoczesnym stylu - wolne od jakichkolwiek tradycji plus standardowych weselnych rozrywek, bądź udaje się poprowadzić wesele z podstawowymi punktami programu weselnego jak gry, oczepiny itp. Dla mnogości osób DJ na ślubie kojarzy się za laptopem na białym stoliku a także człowiekiem, którego w istocie nie widzimy zza sprzętu. Jednakże to tylko stereotypowy punkt widzenia. Zapytacie dlaczego DJ wesele Kielce ?

Czynników jest naprawdę wiele. Po pierwsze ludzie będą się bawili przy oryginalnej muzyce, pozbawione zagrożenia, że nie spodoba się im wykonanie konkretnej piosenki poprzez zespół.

Po drugie posługa Dj’a jest bardziej dogodna cenowo, bowiem gra sam i nie musi dzielić się danym wynagrodzeniem. Tak więc, opłata może być o dużo niższa niż w wypadku wieloosobowego zespołu.

Po trzecie DJ ma rozległy repertuar granej muzy. Praktycznie umie zagrać każdą piosenkę, jaką zażyczą sobie goście albo państwo młodzi. I wreszcie po czwarte – na przyjęciu goście usłyszą w przetestowanej jakości utworów. Wszyscy usłyszą wersje muzyki, jakie najbardziej są lubiane plus sławne. Jest też kilka skaz DJ na weselu. Wesele to jedna z nielicznych imprez, na jakich udaje się posłuchać piosenek na żywo, jaka stwarza charakterystyczny urok – tak utarło się w polskiej tradycji.

DJ niefortunnie nie posiada okazji grania na żywo. Należy pamiętać, że nie każdy DJ umie prowadzić wesele plus oczepinowe zabawy. Choć oczywiście nie jest to zasadą. Najgorszą katastrofą jest brak energii elektrycznej – jeśli braknie energii goście i państwo młodzi będą siedzieć w ciszy. Chyba, że w lokalu jest pomocnicze źródło zasilania.

Komentarze:

Zuzanna
Bardzo dawna planujemy oraz czekamy na ten długo wyczekiwany wieczór - ślub. Kilka razy biliśmy się z myślami jaką muzyczkę wybierać - dj na wesele śląsk czy okaże się odpowiedni? Jednak wydatki wesela są ogromne i musimy było z czegoś sobie odpuścić...
Amelia
My zdecydowaliśmy się na DJ oraz winyle. Kompletnie przeanalizowaliśmy plusy i minusy czyli preferujemy prawdziwe wykonania, bez długich przerw na przekąski kapeli. Prócz tego dj jest 3 razy tańszy od 3-osobowej orkiestry.Powiązane słowa: