Jakiej muzyki słucha współczesna młodzież? Czego słucha obecne młode pokolenie?

Jaką muzykę preferuje współczesna generacja młodych? obecna muzyka to pojęcie niebywale obszerne i również trudno jest należycie sklasyfikować jej fanów. Odpowiednio do gatunku typu muzycznego kształtują się rozliczne subkultury, w których to naturalnie młodzież stanowi najobszerniejszy ułamek amatorów. Spośród  popularnych gatunków muzycznych początku XXI wieku wymienić można głównie pop, rock, techno oraz hip-hop. Jednakże, nie ulega wątpliwości, że motywy takie nieprzerwanie przenikają się, a nowo powstałe podziały powszechniekorzystają z już poznanych. W taki jasny sposób powstał rock-pop, a z muzyki elektronicznej już całkiem dawno temu zaistniał tak zwany trance.

Wszystkie przytoczone wcześniej gatunki to jedynie swoisty „szczyt góry lodowej”, ze względu na to sam rock to też przykładowo: rock alternatywny oraz punk rock. Ten właśnie typ nowoczesnej muzyki pochodzi z rock and rolla, wiodącego prym wśród popleczników już od lat 40’ ubiegłego stulecia. Co fascynujące, rock and roll jest także pierwowzorem popu –rodzaju wiele łatwiejszego w recepcji, o nieco bardziej powierzchownym wymowie.

Dzisiejsza generacja identyfikuje się z rodzajem, którego wybiera , poplecznicy hip-hopu w przewadze wywodzą się ze przestrzeni zurbanizowanych i poprzez wierszowane brzmienia odnośnie zazwyczaj nudnej) szatemu otoczeniu rysują swój veto przeciw niej. Zwolennicy rocka także często odznaczają się stylem, a przekazy ich ulubionychtekstów podobnie są przejawem veta.Są jeszcze multum rodzajów i mrowie ich amatorów, a wśród nich zapewne mrowie przedstawicieli młodej generacji.

Komentarze:

Lena
Kiedyś chciałam grać na perkusji, ale nie miałam do tego predyspozycji i możliwości. Dziś kupiliśmy bębny dziecku i perkusja stała się jego życiem. Zastanawiam się czy to nie był błąd, bo w domu już dawno nie było cicho:P
Wiktoria
Nie należę do wielbicieli disco-polo, aczkolwiek moim zdaniem to ani trochę nie jest kicz, ani tandeta z poniższych powodów: po pierwsze muzyka disco polo jest bardzo wesoła oraz miła do zabawy i tańca; po drugie piosenki disco-polo opowiadają o tym co jest najważniejsze: o miłości. Jakkolwiek i tak ją szanuję, gdyż każdy posiada odmienne poglądy.


Powiązane słowa: