Kalendarz dla zapominalskich

W każdym domu znajdzie się kalendarz, mniejszy czy większy, mobilny czy też ścienny, zwyczajny czy też elektroniczny, tak czy siak jest.

Pomimo powiedzenia, ze szczęśliwi czasu nie liczą, to strach wyobrazić sobie postępowanie bez niego. Kalendarz służy przede wszystkim do sprawdzania gdy wypadają święta, którą mamy obecnie datę jak również dzień tygodnia, ale nie tylko. Potrafimy w nim zanotować zasadnicze zdarzenia nie związane między świętami ogólnymi, ale tymi naszymi, domowymi. W kalendarzu w wielu przypadkach zaznaczamy urodziny i imieniny rodziców. Z tymże drugim nie mamy znacznego problemu, bowiem w każdym kalendarzu jest zamieszczone imiona ludzi, jakie w pewien dzień imieniny obchodzą. Poza tymże można również zanotować daty rocznic ślubów, najwspanialsze przedstawienia dzieciaków w szkole, termin wizyty u dentysty czy też inne malutkie rodzinne „uroczystości”.

Kalendarz okazuje się niezastąpionym przyjacielem ludzi, który przez odliczanie czasu do głównych wydarzeń może nam nadmienić coś co istotne. Tak tak, nie boje się używać tegoż sformułowania, albowiem nietaktem byłoby stwierdzić, iż stanowi on tylko kilkoma kartkami papieru. Niech ktoś spróbuje ściągnąć kalendarz ze ściany na chociażby tydzień, schować go do szuflady, ten z telefonu wykasować, i wyrzucić kalendarzyk podręczny. Egzystencje bez niego istniało by niczym bez ręki, a choćby ktoś nie wierzy, z łatwością być może skorzystać. Poza tym w kalendarzu możemy znaleźć wiele dat ceremonii, o jakich nawet nie nierzadko mamy czas pamiętać.

Bo kto kompletnie wie, kiedy jest dzień bez papierosa, dzień trzeźwości, lub sprzątanie ziemi?

No właśnie. Niektórzy posiadają mordęgę z zapamiętaniem daty własnych urodzin. A za tym po co zaprzątać sobie głowę tysiącem dat, zapamiętywaniem takowego całego, niczym możemy mieć wszystko zanotowane w tym samym miejscu. Wystarczy to, iż dbamy o rodzinę, myślimy w miejscu pracy, w szkole ale również na to poświęćmy nie skrępowane miejsce w umyśle, a wszystkie fundamentalne daty zostawmy kalendarzowi, on zapamięta je dla nas.Powiązane słowa: