Kiedy narodziło się disco polo?

Nie istnieje chyba drugi taki gatunek muzyczny, jaki wzbudza jednakowo sprzeczne emocje co disco polo. Dla jednych kicz a także banalne dźwięki, dla drugich autentyczne piosenki jak również wzruszające motywy. Kiedy i jak powstała najbardziej kontrowersyjna krajowa muzyka?

Początki disco polo przypadają na lata 80-te ubiegłego wieku, gdy to postęp multimedialnych instrumentów klawiszowych, zapoczątkował rewoltę w muzyce popularnej, rockowej, ale przede wszystkim tanecznej. Wtenczas pierwsi wykonawcy, na podobieństwo modnego wtedy w Polsce włoskiego „italo disco”, tworzyli nowatorskie utwory disco polo, które często były oparte na starszych ludowych melodiach. Owe na nowo zaaranżowane i tworzone wówczas piosenki jeszcze nie nosiły nazwy disco polo.

Rozmawiało się o nich wtedy „muzyka chodnikowa”, gdyż kasety z takimi nagraniami sprzedawane były w wielkich ilościach na straganach. W 1993 roku muzyka chodnikowa przeobraziła nazwę na disco polo. Lata 90-te to niezwykły rozrost i najkorzystniejszy czas dla muzyki disco polo. Popularność hitów, jakie nie były już tylko przeróbkami znakomitych melodii, uzyskała niespotykany pułap. Jednakże równie prędko jak disco polo zyskało szczyt, tak równie błyskawicznie z niego spadło.

Kiedy większość z nas zapomniała już o muzyce mp3 disco polo, w ostatnim czasie, znów zyskuje na wziętości, zwłaszcza za sprawą zespołu Weekend, jaki wykonuje hit „Ona tańczy dla mnie”. Obecnie większość osób potrafi być zaskoczona na jakim wysokim poziomie są rejestrowane teledyski disco polo. Disco polo utrzymało swój klimat muzyki zwyczajnej, wesołej, bardzo dobrej do całonocnej zabawy na parkiecie, nie przeistoczyły się też teksty, jakież wciąż przeważnie opowiadają o miłości, dojrzała jednakże sama produkcja muzyczna.

Komentarze:

Ania
Być może się wydać iż disco {|polo) to żenada pomimo tego nie zaprzeczajmy że wesele bez disco polo się nie uda. Nawet Ci , którzy psioczą na disco będąc na weselu po dwóch głębszych przyznają że zwyczajnie przy owej muzyce można się bawić. Ja indywidualnie bardzo polecam zespół muzyczny wesela Gdańsk Feeling, co prawda zagrają nie tylko disco polo ale z powodzeniem nadają się na wesela.
Manio
Disco polo to nie są tylko romantyczne piosenki ale też super muzyka do poskakania, zabawy. Energy Mix Vol 49 jest to coś dla gości, które cenią niecodzienne imprezy. Niedługo Andrzejki przeto warto się przygotowywać a także zagwarantować kolegom zachwycającą zabawę.Powiązane słowa: