Kurs jazdy na deskorolce

Nauka jazdy na deskorolce jest procesem długotrwałym i powikłanym. W trakcie nauki zdarza się dużo kontuzji, które nie tylko zdołają poważnie odbić się na zdrowiu, lecz spowodować długą przerwę w treningach. Na nieszczęście nie istnieje coś takowego jak kurs jazdy na deskorolce, zatem dobrze jest uzbroić się w cierpliwość, w szczególności kiedy poczniemy naukę trików lub akrobacji.

Na szczęście w globalnej sieci moglibyśmy odnaleźć dużo filmików na temat jazdy na deskorolce. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło skate video online i pojawi nam się dużo stron oraz filmów zadedykowanych temu sportowi. Na starcie wręcz tradycyjna jazda będzie sprawiała trudność. Dobrze jest zapoznać się z faktem, że deskorolka jeździ do przodu i do tyłu, zatem bardzo warto złapać się czegoś oraz swobodnie się z tym oswoić. Poruszanie deski najlepiej rozpocząć od odpychania się od podłoża tak, ażeby deskorolka ruszyła do przodu.

Nie rozsądnie jest na starcie nauki wskakiwać na nią z rozbiegu, gdyż jest w stanie zakończyć się to upadkiem. W początkowych etapach nauki jazdy na deskorolce niezwykle ważne jest panowanie nad upadkami a także łagodzenie ich efektów. Są one naturalną częścią wszelkiego procesu uczenia się i nie należy się zniechęcać, nawet jeśli są one stałe. Upadki zdarzają się przy okazji jazdy na deskorolce nawet najbardziej fachowym, np. wówczas, kiedy podczas zwykłej jazdy kamyk wpadnie pod kółko. Błędem będzie w takiej sytuacji wystawienie rąk do przodu oraz gotowość upadku na nie.

Takie zachowanie powoduje, że cała masa ciała skupia się na rękach a także nietrudno wtedy o ich złamanie. Nauka jazdy na deskorolce powinna wykształcić we każdych jeżdżących odruch upadku na większą powierzchnię ciała, gdyż minimalizowane jest wówczas ryzyko kontuzji.Powiązane słowa: