Licystacja obrazów

O co chodzi w licytacji? Sprzedaż obrazów, formuła aukcji, licytowanie - tego rodzaju pojęcia są dla wielu osób totalnie obce. Gwarancją efektownej licytacji jest oczywiście korzystna oferta. Jednak co składa się na samo pojęcie “atrakcyjna”? A więc parę substratów - uroda obrazu, jego pochodzenie, nazwisko twórcy, rozmiar a także naturalnie wartość.

Gdy wszystkie wymienione wyznaczniki będą optymalne, wtenczas moglibyśmy liczyć , iż nasz obraz wzbudzi nie małe zamiłowanie odbiorów plus potencjonalnych posiadaczy. Aby włączyć się do aukcji, obraz naprawdę musi być atrakcyjny. Czasami doświadczeni interesanci dają od razu lekko ogromniejszą cenę niżeli wynikałaby to z postąpienia. Podstawowym problemem, jaki pojawia się na początku przed właścicielem jest wartość. Przeważnie gdy przychodzimy z obrazem na sprzedaż (z jez. duńskiego malerier til salg) mamy jakąś ideę ceny.

Przede wszystkim w minionych latach, dzięki Internetowi jesteśmy w stanie dość śpiesznie plus błyskawicznie zorientować się w wynikach licytacji. Zdecydowana mnogość nabywców otóż to tak postępuje - przegląda ceny prac tego samego twórcy, jakiego obraz chcą sprzedać oraz ćwiczy sobie jakiś przybliżony osąd. Dla domu aukcyjnego najistotniejsza jest sprzedaż, obraz sprzedany, nawet za najniższą ustaloną z okazicielem cenę, jest już tryumfem, albowiem wpłynie prowizja od sprzedaży.

Natomiast brak sprzedaży to strata, ponieważ dom aukcyjny przenigdy nie uzyska wręcz zwrotu części nakładów, jakież przypadły na wypromowanie niesprzedanego obiektu. W tym czasie faktycznie okaziciel nie doznaje straty pieniężnej, jednak dom aukcyjny niefortunnie tak - gdyż część kosztów promowania i organizacji aukcji pozostała poniesiona przez niego.Powiązane słowa: