Styl skandynawski - zmień tak mieszkanie

Gdy pragniesz o jasnych, przejrzystych i uporządkowanych wnętrzach, styl skandynawski zda się być tym, na co warto zdecydować. Okazuje się być on {nietrudny|niezwykle prosty|nieskompilowany|bardzo łatwy do uzyskania we wnętrzach, a całość za sprawą tego, iż styl ów charakteryzuje minimalizm. I to minimalizm wszędobylski – od sypialni, poprzez kuchnię, aż do łazienki.

Styl skandynawski nie znosi sztucznych materiałów. Przeważnie więc tak samo podłoga jak i meble są wykonane z prawdziwego, naturalnego drewna. Zazwyczaj wykazują koloryt w jasnych odcieniach – w dzisiejszych czasach najmodniejsza jest szarość, którą stopniowo zaczyna wypierać biel. Te obydwie barwy w połączeniu z jasnym, naturalnym beżem to właśniekluczowa kolorystyka omawianego stylu. Czysta forma w tej stylizacji nie patrzy przychylnym okiem w kierunku dodatkowych dekoracji, w skutek czego dominuje w nim minimalizm.

Zechciej postawić ograniczenia w kierunku ilości tego co będzie ozdabiać – wystarczą fotki w białej, drewnianej ramie (niesamowici zdadzą wyglądać te rozjaśnione albo czarno-białe) albo parę wazoników w prostej formie, ceramicznych, czy też szklanych. Gdy obrazy na ściany to spokojne, złożone z kilku niezbyt mocnych kolorów lub wręcz odwrotnie – konkretnie wybarwione, bardzo kolorowe lub utrzymane w odcieniach jednej barwy. Obrazy są nawet ważnym elementem w dekoracji stylu skandynawskiego, z tego względu wskazane jest dobierać je z zachowaniem ostrożności.

Inne typowe dodatki do tego stylu to poduszki. Niejednorodnie są wykonane z naturalnych materiałów – choćby lnu. Zazwyczaj ich koloryt to zimne, neutralne tony, aczkolwiek okazują się być dokładnie tym elementem, który ozdobi całą przestrzeń mieszkalną. Różnorodna kolorystyka oraz uznawanie kontrastu – to właśnie to, co odznaczy aranżację i sprawi, iż zachowasz humor na dobre.Powiązane słowa: